ISO 22000 / HACCP Belgesi ve Logosu Kullanım Şartları

Anasayfa ISO 9001 ISO 22000 ISO 14001 OHSAS ISO 16949 İletişim
HACCP Belgesi, Marka ve Logosu Kullanım Kuralları

Haccp iso22000 gıda güvenliği hijyen kalite yönetim sistemi iso 22000 gıda hijyeni belgesi logo Amaç:

Bu talimat Kiwa Logolarının izin verilen kuruluşlarda kullanım esaslarını içerir.

Yöntem :

Kiwa Logoları, sıralamalarda Kiwa Markası olarak adlandırılan, belgelendirilen organizasyon / kişi tarafından kullanılır.

Kiwa Markası uluslar arası kayıtlı KIWA INTERNATIONAL CERT GMBH markasıdır. Bu bir organizasyonun, bir ürünün veya bir kişinin Yönetim Sisteminin Kiwa tarafından uluslar arası kabul edilmiş bir belgelendirme yerinden belgelendirildiğini ve geçerli belgenin dünya çapında kabul edildiğini gösterir. Bu Kiwa Markası belgelendirilen Organizasyona / kişiye kullanması için sunulur,

Bu Kiwa Markası KIWA INTERNATIONAL CERT GMBH GmbH’nın mülkiyetidir. Organizasyon / kişi Kiwa Markasını fesh edilmemiş belgelendirme ve gözetim sözleşmesi KIWA INTERNATIONAL CERT GMBH ile kullanılması için sunulur ve belgelendirme  ve akreditasyon kurallarını yerine getirmelidir.

Kiwa tarafından belgelendirme  / gözetim sözleşmesi feshedildiyse ve/veya organizasyon / kişi belgelendirme  / akreditasyon kurallarını ihlal ettiyse Kiwa Markası kullanılmasını ve/veya kısıtlama hakkına sahiptir.

Kiwa tarafından belgelendirilen Organizasyon / kuruluşlar üretim sektöründe ise Kiwa logolarını direk olarak ürün üzerinde müşteriyi yanlış bilgilendirecek ( yönetim sistemi değilde ürüne verilen bir kalite belgesi gibi ) şekilde kullanamaz.Ancak ambalaj , üzerinde logonun yanında ‘ Bu Ürün ……. ( ISO 9001 , ISO 14001 vb ) uygulanan tesislerimizde / kuruluşumuzda üretilmiştir ‘ gibi belgenin ürüne değil ilgili Yönetim Sistemine verildiğini belirtecek bir ifade ile birlikte yanlış anlamayı engelleyici ibarelerle kullanılabilir.

Bunun dışında Üretim ve Hizmet sektöründe reklam , katalog , fatura vb gibi noktalarda belgenin ilgili Yönetim Sistemine verildiği belirtilerek veya belirtmeksizin kullanılabilir.

Ayrıca kuruluş yönetim sistemine ait belge kapsamı dışındaki faaliyet alanlarında ve reklamlarında Sistem Belgelendirme sembolünü (logo) kullanamaz.

Müşteri ile yapılan sözleşme , verilen belge ve ekte yer alan Kiwa Logosu bu talimatın vazgeçilmez bir parçasıdır.

 

<< önceki sayfa Sonraki Sayfa >>

 

ISO 22000 - HACCP

ISO 22000 - HACCP Nedir? ISO 22000 - HACCP Tarihçesi HACCP ISO 22000 Faydaları HACCP Standart Maddeleri HACCP Tanımlar Terimler HACCP Uygulamaları HACCP Belgelendirme Şartları HACCP ISO 22000 Belge ve Logo Kullanım Kuralları HACCP ISO 22000 Örnek belge ve logo

KURUMSAL

Hakkımızda Akreditasyonlarımız Kalite Politikamız Kariyer - Denetçi BaşvuruŞikayet Formu Müşteri Memnuniyet Anketi Sık Sorulan Sorular Linkler- Faydalı bilgiler Web Sitemizi Değerlendirin Akreditasyon Nedir?

BELGELENDİRME

Belgelendirme Belgelendirme Prosedürü Belgelendirme Denetimi Belgelendirme Tetkik Terimleri Belgelendirme Başvuru Formu Belgelendirme Kuruluşları Güncel Belgelendirmeler Belgeli Firma Araştırma Belgesi İptal Edilenler Entegre Yönetim Sistemi Kalite Eğitim Hizmetleri Güncel Haberler BRC
 
Anasayfa ISO 9001 ISO 22000 ISO 14001 OHSAS Site Haritası İletişim

www.aycertkalite.com  Ayyıldız Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.
Yukarı Dudullu Tezcan Caddesi No: 38/2 ÜMRANİYE / İSTANBUL     Tel: 0216 526 3070      Faks: 0216 526 3091

gıda güvenliği   kalite yönetimi

Powered By Optimizasyon.NET Danışmanlık